Naujienos

Startavo projektas „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“

Atliekų rūšiavimo įpročius moksleiviams formavęs projektas „Mes rūšiuojam“ plečiasi į įmones, įstaigas bei automobilių servisus. Prie projekto prisijungia ir akcija „Daugiau erdvės kiemuose“, nuo šiol besivadinsianti „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“, kurios metu surenkami seni, nenaudojami automobiliai, kad šie neterštų aplinkos ir neužimtų vietos.

Šio tinklo kūrėjai rūšiuojančius skatins ekonominėmis priemonėmis – už surinktų atliekų kiekį bus skiriami vertingi prizai, o pridavus nebenaudojamą automobilį – bus galimybė laimėti įvairius prizus: nuo dviračio, automobilio draudimo paslaugų visiems metams, kvietimų į pramogų parkus, kino bilietų iki kepuraičių, iškylos krepšio, elektrinių virdulių ar net baldų.

Nuo ketvirtadienio nacionaliniu tapusio projekto „Mes rūšiuojam“ tikslas – ne tik surinkti kuo daugiau atliekų (tuo tarpu ir nebenaudojamų automobilių), bet ir suformuoti atliekų surinkimo tinklą visoje Lietuvoje, kurio taškai būtų kuo patogiau išdėstyti.

 „Jau keletą metų žmonės nuolat visais įmanomais kanalais raginami rūšiuoti. Bet jei žmogus turi atliekų, jis susiduria su problema, kad neturi jas kur dėti, atliekas reikia labai toli vežti, o už atliekų surinkimą imamas mokestis. Todėl mes nusprendėme formuoti kuo platesnį tinklą visoje Lietuvoje ir rūšiavimą skatinti ekonominėmis priemonėmis – už kai kurias atliekas mokame pinigus, už kai kurias – skiriame prizus“, – pasakoja projektą organizuojančių Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos bei Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos vadovas Alfredas Skinulis.

Jis atkreipė dėmesį, kad be prizų skyrimo už atliekų kiekį šį pavasarį atsirado dar viena aktuali naujovė – senos automobilių padangos bus surenkamos nemokamai. Iki šiol už padangų surinkimą buvo imami pinigai.

Projekto dalis “Mes rūšiuojam autoservise“ skirta panaudotai alyvai, automobilių amortizatoriams, oro, tepalo, kuro filtrams, senoms padangoms surinkti. Už šias atliekas kaip ir iki šiol, bus mokama, o pagal surinktą kiekį gavus projekto taškų bus galima išsirinkti prizus. Įmonėse ir įstaigose vyksiančiame projekte „Mes rūšiuojam įmonėje“ bus surenkama seni elektronikos prietaisai, taip pat nebenaudojamos baterijos. Projektų dalyviams bus galima laimėti „Alaus kelio“ ekskursiją, karinių pramogų gamtoje, keliones, bilietų į kino teatrą, sporto arba kanceliarinių prekių.

Švietimo, mokslo ir ugdymo įstaigose toliau tęsiasi „Mes rūšiuojam“, kurios metu moksleiviai bei vaikai skatinami rūšiuoti elektroniką ir senas baterijas. Už sukauptus taškus projekte dalyvaujančios švietimo įstaigos gali pasirinkti prizus – ekskursijas, bilietus į kiną, stalo žaidimus, knygas ir pan. Per keletą mėnesių vaikai 1100 švietimo įstaigų surinko 4,6 tonos senų baterijų, bei beveik 140 tonų elektronikos atliekų.

Norintys dalyvauti projekte, turi registruotis www.mesrusiuojam.lt puslapyje nurodytais telefonais. Užsiregistravus nustatytą dieną ir valandą atliekų surinkėjai iš sutartos vietos atvažiuoja paimti turimų atliekų, tuo tarpu ir nebenaudojamų automobilių. Pagal dalyvių surinktą atliekų kiekį jiems bus skiriami taškai, kuriuos etapo pabaigoje bus galima iškeisti į prizus, o iš asmenų pridavusių savo senus automobilius, burtų keliu bus išrinkti laimėtojai.