Naujienos

Parduok naudojimui netinkamą automobilį ir gauk dviratį ar kitus prizus

Gamintojų ir Importuotojų Asociacija bei Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija įgyvendina projektą „Mes rūšiuojam. Daugiau erdvės kiemuose“ ir kviečia visus gyventojus ir įmones atiduoti nebenaudojamus automobilius perdirbimui, taip pagražinti savo kiemus ir apsaugoti gamtą nuo taršos.

Nenaudojami automobiliai bus nemokamai išgabenti iš kiemo, išrašyti visi būtini dokumentai, o jų atliekos sutvarkytos pagal visus teisės aktų reikalavimus. Už teigiamą rinkos vertę turinčią transporto priemonę savininkui bus sumokėta. Nenaudojamų automobilių savininkai projekto metu pridavę perdirbėjams netinkamą naudoti automobilį, ne tik prisideda prie gamtos išsaugojimo, išvengia gresiančių baudų už aplinkos taršą, bet ir turės galimybę laimėti vertingus prizus – privalomąjį vairuotojų civilinės atsakomybės draudimą (AB „Lietuvos draudimas“), dviratį (UAB „MD centras“), kino bilietus (UAB „Forum Cinemas“) ir t.t.

Visi asmenys turintys nenaudojamus automobilius kviečiami registruotis ir juos priduoti teisėtiems eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojams. Taip pat raginame visus gyventojus nebūti abejingiems mus supančiai aplinkai ir pranešti apie bendrojo naudojimo teritorijose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius bei nelegalius eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardytojus.

Pagal teisės aktų reikalavimus, seni, nenaudojami automobiliai Lietuvoje turi būti saugiai ir nekenkiant aplinkai išardyti, susidariusios atliekos perdirbamos, o tinkamos naudoti dalys naudojamos pakartotinai. Tačiau vis dar nemažai nelegalių, licencijų neturinčių nenaudojamų automobilių supirkėjų, kurie iš gyventojų juos superka neteisėtai, išardo, vertingas dalis ir atliekas parduoda, o dalis, kurių negali pelningai parduoti, tiesiog išmeta į pamiškes, pakeles ar sudegina tam nepritaikytose vietose. Taip nelegalūs ardytojai teršia aplinką, nemoka mokesčių, nusižengia teisės aktų reikalavimas ir užkerta kelią atliekas sutvarkyti iki galo, perdirbant visas įmanomas dalis arba panaudojant jas dar kartą.
Gyventojai ir įmonės, dėl įvairių priežasčių kiemuose laikantys nebenaudojamus, nebevažiuojančius automobilius, nusižengia teisės aktų reikalavimams ir gali būti baudžiami už aplinkos taršą, todėl rekomenduojame visiems pasinaudoti galimybe ir projekto metu atsikratyti nebevažiuojančiais automobiliais.

Norint priduoti savo nebenaudojamą automobilį ar pateikti informaciją apie kiemuose be priežiūros paliktus nebenaudojamus automobilius ar nelegalius transporto priemonių ardytojus:
skambink – 8 600 900 30, rašyk – atliekos@gia.lt

Daugiau informacijos apie projektą – www.mesrusiuojam.lt