Naujienos

Priduokite nebenaudojamus automobilius

auto pridavimasGyventojai raginami nelikti abejingais visuomenei bei aplinkai ir priduoti savo senus, neeksploatuojamus automobilius tinkamam jų sutvarkymui, o taip pat pranešti apie kiemuose be priežiūros, ilgą laiką paliktas transporto priemones arba pastebėtus nelegalius transporto priemonių ardytojus, kurie automobilius superka iš gyventojų ir neturint tam teisės, be specialių leidimų ir licencijų juos ardo, netinkamai tvarko automobilines atliekas.

Skambink: 8 600 900 30             Rašyk: atliekos@gia.lt

Transporto priemonių savininkai kiemuose, savo teritorijose laikantys nebenaudojamus, nebevažiuojančius automobilius, nusižengia teisės aktų reikalavimams ir gali būti baudžiami už aplinkos taršą. LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso 5111 straipsnyje numatyta, kad neeksploatuojamos, paliktos be priežiūros transporto priemonės laikymas bendro naudojimo vietose ir po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno raštiško perspėjimo nesiėmimas priemonių ja pasirūpinti yra baudžiamas 250-1000 Lt bauda su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo.

LR Atliekų tvarkymo įstatyme teigiama, jog atliekų turėjotas privalo perduoti tvarkyti eksploatuoti netinkamas transporto priemones.

Eksploatuoti netinkamas transporto priemones gali surinkti ir apdoroti tik apdorojimo įmonės, turinčios leidimą, kuriame apibrėžtos eksploatuoti netinkamų transporto priemonių surinkimo ir apdorojimo sąlygos. Visos eksploatuoti netinkamos transporto priemonės turi būti nugabentos tik į apdorojimo įmonę, atitinkančią nustatytus reikalavimus.

Apie neeksploatuojamų automobilių keliamą žalą ir tinkamą jų tvarkymą paprastai ir nuotaikingai:

[youtube id=”NHMlQG7Mfv0″ width=”600″ height=”350″]