Naujienos

Baudų išvengti norintiems automobilių pardavėjams – nemokamos paskaitos

2013 seminaraiGegužę ir birželį „Mes rūšiuojam“ Akademija organizuos nemokamas paskaitas, kuriose naudotų automobilių pardavėjai bus supažindinti su dabar galiojančiais teisės aktais ir konsultuojami, kaip išvengti baudų, kurias gali užtraukti teisės aktų nesilaikymas. Paskaitas organizuoja Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA) kartu su Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija (ENTPTA).

Paskaitos įvairiuose Lietuvos miestuose vyks nuo gegužės pradžios iki birželio pabaigos. Jos bendradarbiaujant su visomis Lietuvos savivaldybėmis organizuojamos norint padėti smulkiajam ir vidutiniam verslui išvengti nesklandumų organizuojant prekybą automobiliais. Projektu siekiama šviesti ir informuoti naudotų automobilių pardavėjus apie aplinkosaugos teisės normose įtvirtinto gamintojo atsakomybės principo įgyvendinimą, transporto priemonių gamintojams ir importuotojams nustatytų aplinkosauginių pareigų vykdymą, taip pat supažindinti su senų transporto priemonių tvarkymu. Kartu norima mažinti aplinkos taršą automobilių atliekomis, kurti vieningos eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo sistemos, kuri užtikrintų eksploatuoti netinkamų transporto priemonių surinkimą ir tvarkymą visoje Lietuvos teritorijoje.

Mokymai smulkiems ir vidutiniams verslininkams organizuojami užsiregistravus organizatorių nurodytais kontaktais. Per paskaitas bus suteikta visa informacija apie transporto priemonių importuotojams nustatytų ir Aplinkos ministerijos bei jai pavaldžių institucijų prižiūrimų aplinkosauginių pareigų įgyvendinimą, taip pat bus aptarta atsakomybė už pareigų nevykdymą arba netinkamą vykdymą. Mokymų dalyviams bus pateikta metodinė medžiaga. „Mes rūšiuojam“ Akademijos paskaitose norintys dalyvauti naudotų automobilių pardavėjai gali registruotis telefonu 8 663 66341 arba elektroniniu paštu info@autotvarkymas.lt.

Pagal Atliekų tvarkymo įstatymą automobilių importuotojai privalo ne tik registruotis specialiame sąvade, bet ir organizuoti senų transporto priemonių surinkimą ir jų atliekų tvarkymą, visuomenės švietimą ir informavimą apie senų automobilių tvarkymą, užtikrinti, kad būtų sudarytos sąlygos asmeniui priduoti transporto priemonę, finansuoti atliekų tvarkymą ir visuomenės švietimą ir informavimą, vesti apskaitą ir teikti ataskaitas ir kt.. Transporto priemonių importuotojai, kurie nedalyvauja eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo sistemoje, gali būti traukiami administracinėn atsakomybėn ir nubausti bauda nuo septynių tūkstančių dviejų šimtų keturiasdešimties iki keturiolikos tūkstančių keturių šimtų eurų.

„Žiniasklaidoje pasirodė informacija apie skirtas baudas automobilių importuotojams. Norime padėti išvengti bereikalingų baudų, nes smulkiems verslininkams jos dažniausiai būna nepakeliamos“, – sako ENTPTA vadovas Vladimir Jankoit.

„Mes rūšiuojam“ Akademija  taip pat lankosi švietimo įstaigose, bendrauja su aktyviomis bendruomenėmis. Pirmosios paskaitos vyko šių metų vasario mėnesį sostinės mokyklose. Unikalus, atliekų rūšiavimą ir tinkamą atliekų tvarkymą skatinantis projektas „Mes rūšiuojam“ Akademija buvo įkurtas šiemet, siekiant kuo geriau gyventojus informuoti apie atliekų tvarkymą bei ugdyti gerus atliekų rūšiavimo įpročius.

„Tam, kad kuo daugiau smulkiųjų verslininkų sužinotų apie mūsų organizuojamas nemokamas paskaitas, kreipėmės pagalbos į savivaldybes ir regionų aplinkos apsaugos departamentus, kad savo kanalais taip pat išplatintų informaciją automobilių importuotojams. Tikimės, kad nauda bus akivaizdi – verslininkai nebus baudžiami milžiniškomis baudomis, o aplinka nebus teršiama nevertingomis senų automobilių dalimis“, – sako paskaitas organizuojančios GIA vadovas Alfredas Skinulis.

„Mes rūšiuojam“ Akademija yra viena iš projekto „Mes rūšiuojam“ dalių. Prie projekto „Mes rūšiuojam“ yra prisijungę beveik 800 įvairių įmonių ir organizacijų, taip pat apie 530 automobilių servisų, daugiau kaip 1500 švietimo ir mokslo įstaigų. Gyventojų patogumui specialios „Mes rūšiuojam“ elektronikos ir baterijų surinkimo talpos statomos įvairiuose prekybos centruose ir kitose viešose vietose. Prekybininkai ar bendruomenės, kuriems trūksta rūšiavimo vietų, gali kreiptis į GIA ir EGIO dėl rūšiavimo talpų – jos bus atvežtos, pastatytos, o susikaupę atliekos bus išvežamos nemokamai. Plečiant tinklą, taip pat numatoma gyventojus mokyti tinkamai naudotis tinklo galimybėmis. Ir toliau savo veiklą vykdo daugiau kaip 700 „Mes rūšiuojam“ ambasadorių, kurie savo bendruomenes skatina atsikratyti pasenusia buitine technika ir elektronika ir už tai gauti prizų. Siekiama, kad šį sezoną ambasadorių ir atliekas rūšiuojančių bendruomenių skaičius pasiektų 1000. Daugiau informacijos www.mesrusiuojam.lt