Naujienos

Akcija „Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės“: patikrinta beveik 600 fizinių ir juridinių asmenų visoje Lietuvoje

Gegužės mėnesį aplinkos apsaugos inspektoriai vykdė aplinkosauginę akciją „Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės“ per kurią patikrinta 450 fizinių asmenų ir 131 ūkio subjektas. Per surengtus patikrinimus nustatyti 94 pažeidimai.

Prie akcijos prisijungę VMI specialistai kartu su Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos darbuotojais tikrino kai kuriuos ūkio subjektus ir fizinius asmenis Kauno, Panevėžio, Utenos, Marijampolės bei Alytaus apskrityse. Daugiausiai pažeidimų fiksuota Šiaulių (52), mažiausiai – Alytaus (1), Vilniaus (3) ir Utenos (4) regionuose. Skaičiuojama, kad bendras paskirtų baudų skaičius turėtų viršyti 10 tūkstančių eurų.

Dažniausiai asmenys bausti už eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (ENTP) ardymo veiklos vykdymą neturint Taršos leidimo. Taip pat akcijos metu pasitaikė pažeidimų dėl netinkamo atliekų susidarymo apskaitos pildymo bei nepildomos Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS). Patikrinimų metu surinkta ir kitos svarbios informacijos, kurios pagrindu bus inicijuojami kontrolės veiksmai pasitelkiant ir kitas kontrolę vykdančias institucijas.

VMI pareigūnai nustatė 7 fizinius asmenis, kurie vykdė neregistruotą automobilių ardymo, detalių pardavimo veiklą. Jiems buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai. Už komercinės ar ūkinės tvarkos pažeidimus gresia baudos nuo 390 iki 1100 eurų. Be to, buvo fiksuoti ir kitokio pobūdžio pažeidimai.

Aplinkosauginė akcija „Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės“ kasmet vykdoma siekiant nustatyti ūkio subjektus ir fizinius asmenis, kurie neteisėtai vykdo ENTP ardymo veiklą bei vykdant neteisėto atliekų tvarkymo prevenciją. Tokius tikrinimus numatoma vykdyti ir ateityje.

Informacijos šaltinis:http://am.lrv.lt/lt/naujienos/akcija-eksploatuoti-netinkamos-transporto-priemones-patikrinta-beveik-600-fiziniu-ir-juridiniu-asmenu-visoje-lietuvoje