Naujienos

Vilniuje nustatytos dvi nelegaliai veikusios automobilių laužo supirkimo įmonės

Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija kreipėsi į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyrių dėl anonimiškai gautų pranešimų apie galimai nelegalia automobilių ardymo veikla užsiimančius subjektus. Pareigūnai, nagrinėdami gautus Asociacijos pranešimus apie Vilniuje, Eišiškių pl. ir Linkmenų g. įsikūrusiose automobilių dalimis prekiaujančiose įmonėse nelegaliai ardomas transporto priemones, 2013 m. birželio 19 d. atliko šių įmonių patikrinimą.

Jame dalyvavo ir Vilniaus apskrities policijos įstaigos Autotransporto priemonių grobimo skyriaus, Aplinkos ministerijos Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus miesto Aplinkos apsaugos, Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai. Nė viena tikrinta įmonė neturėjo reikiamų aplinkosauginių leidimų, netinkamai tvarkė žaliavas ir aplinkai kenksmingas medžiagas. Vienoje įmonių pasirodė esą apstu ir kitų pažeidimų – dirbta be kasos aparato, nevykdyta jokia finansų apskaita, neturėta automobilių registracijos dokumentų, dirbo nelegalūs darbuotojai.  Kitoje įmonėje rasta daug neapskaitytų pinigų. Panašūs policijos reidai atliekami reguliariai, yra kartojami. Tikrinant nuolat fiksuojami įvairūs pažeidimai, nelegaliai veikiančių įmonių veikla stabdoma, o už nustatytus pažeidimus gresia didelės baudos – vien tik už netinkamą pavojingų atliekų tvarkymą numatoma bauda iki 6 tūkst. litų.

Prašome gyventojų nelikti abejingais ir raginame pranešti apie tokia nelegalia veikla užsiimančius piliečius. Pranešimai apie nelegaliai vykdomas veiklas – nėra skundimas, tai pilietinė pareiga, siekiant apsaugoti mus supančią aplinką nuo jos teršimo automobilių atliekomis. Apie neteisėta veikla užsiimančius piliečius galite pranešti užpildę anoniminę formą. Gauta informacija bus perduodama kompetentingoms institucijoms patikrinimams atlikti. Informacijai pasitvirtinus, tokie asmenys bus įpareigojami nutraukti šią veiklą ir/arba tokią veiklą įteisinti, kad automobilių ardymas būtų vykdoma pagal teisės aktų nustatytus reikalavimus.