Naujienos

Asociacija prašo taisyti teisės aktus dėl automatinio automobilių išregistravimo

IMG_2509Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija atsižvelgdama į narių nuomones bei įvertinusi teisės aktų susijusių su transporto priemonių automatiniu išregistravimu, kreipėsi į LR Aplinkos ir Vidaus reikalų ministerijas, prašydama numatyti teisės aktų pakeitimus, kurie užkirstų kelią nelegaliems transporto priemonių supirkėjams, fiziniams  asmenis ardantiems transporto priemones nesilaikant aplinkosauginių reikalavimų bei transporto priemonių neatitinkančių eksploatavimo reikalavimams savininkams laikantiems tokias transporto priemones bendro naudojimo vietose.

Asociacija atsakingų institucijų prašo atkreipti dėmesį į tai, kad pagal dabar Lietuvoje galiojančią tvarką pasibaigus automobilio techninei apžiūrai arba civiliniam draudimui, po 180 dienų automobilis yra išregistruojamas automatiškai. Tokia tvarka prieštarauja Europos Sąjungos direktyvai, kuri numato, jog automobilis, kurio eksploatacija pasibaigusi, gali būti išregistruojamas tik pateikus transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą.

Taip pat Asociacija atkreipė dėmesį į tai, kad dabar galiojanti tvarka sudaro sąlygas nelegalių automobilių ardytojams ir toliau vykdyti veiklą nemokant privalomų mokesčių, leidžia susiformuoti juodajai rinkai, o taip pat neužkerta kelio aplinkos šiukšlinimui nevertingomis automobilių atliekomis. Automatiškai išregistruotas automobilis dažniausiai patenka pas licencijos neturinčius atliekų tvarkytojus, kurie vertingas dalis parduoda nemokėdami už tai mokesčių, o nevertingas išmeta. Taip sudaužyti stiklai, bamperiai, automobilių gumos, sėdynės ir kitos nevertingos dalys nukeliauja į sąvartynus arba į nuošalesnes pakeles, o šešėlinė rinka yra užpildoma automobilių detalėmis, kurias parduodant nemokami jokie mokesčiai valstybei.

Tikimės, kad į Asociacijos ir jos narių nuomonę bei pasiūlymus bus atsižvelgta ir artimiausiu metu bus priimti teisės aktų pakeitimai, kurie užtikrins tinkamą eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymą.